Unikátna historická vila na Vlčkovej ulici

Unikátna historická vila na Vlčkovej ulici

0,- EUR (viac info v RK)

Lokalita: Bratislava I, Staré Mesto
Ulica: Vlčkova
Rozloha: 590 m2
Zariadený
Počet izieb: 10
Ref. číslo: 10749Unikátna historická vila v jedinečnej lokalite s úžasným výhľadom a veľkou záhradou sa nachádza na konci tichej ulice Donovalova pod Slavínom. Je však prístupná aj z Vlčkovej ulice, vďaka čomu je centrum mesta vzdialené iba pár minút chôdze.

Eklektická vila Gyullu Hettyeyho zo začiatku 20.storočia sa týči nad Bratislavou nad Vlčkovou ulicou. Vila v sebe skrýva pestrú históriu predošlých majiteľov od jej postavenia v roku 1903 až po súčasnosť. Jej súčasní majitelia dbajú na údržbu vily a jej záhrady, vďaka čomu je vila vo veľmi dobrom stave. Zrekonštruované bolo aj podkrovie vily, ktoré majitelia upravili na obytný priestor. V začiatkoch slávy vila dokonca vo svojich atraktívnych priestoroch hostila francúzskych filmárov.

DISPOZÍCIA

Dvojpodlažná vila s rozlohou 590 m2 a terasou 51 m2 ​pozostáva z prízemia, podkrovia a suterénu. Záhrada má približne 1000 m2.
Prízemie sa skladá z dvoch bytov (s rozlohou 196 a 94 m2). Prvý byt pozostáva z obývacej predsiene, obývacej haly, kuchyne, 4 izieb, kúpeľne a samostatného WC.
Vstup je možný cez centrálny vchod schodiskom cez terasu. Druhý byt pozostáva z chodby, schodiska do podkrovia, kuchyne, veľkej obývačky, spálne, kúpeľne a samostatného WC. Vstup je možný cez samostatný vchod schodiskom cez terasu z východnej strany.
V podkroví (s rozlohou 170 m2) sa nachádzajú 3 izby, obývačka spojená s kuchyňou a jedálňou a kúpeľňa s WC. Terasa (s rozlohou 27 m2) je prístupná z jedálne a jednej izby. Čiastočne zapustený suterén (s rozlohou 139 m2) pozostáva z veľkej garáže, skladu, kancelárie, kuchynky, kúpeľne a chodbičky. Vstup do suterénu je možný samostatným vchodom z východnej strany alebo cez garáž. Zo západnej strany je do svahu vedľa garáže zapustená pivnica.

LOKALITA

Vila s veľkou záhradou sa nachádza na konci tichej ulice Donovalova pod Slavínom. Je však prístupná aj z Vlčkovej ulice, vďaka čomu je centrum mesta vzdialené iba pár minút chôdze.Vila ponúka nádherný panoramatický výhľad na celú Bratislavu. V blízkosti sa nachádza vojenský pamätník Slavín (750 m), Bratislavský hrad a Prezidentský palác (700 m).

VIDEO

Video vily je dostupné tu: https://youtu.be/BvuRKbVbLOk .

© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej kancelárie Pergo.
Aktuálne informácie o našej ponuke nájdete na www.pergo.sk.

Nehnuteľnosť - detaily

Počet izieb: 10
Počet kúpeľní s WC: 3
Počet kúpeľní bez WC: 1
Samostatné WC: 1
Terasa: 51 m2
Energetický certifikát: nie je k dispozícii
Garáž samostatná
Tehla
Historická budova
Slnečný
Tichá lokalita

Vybavenie

  • Klimatizácia
  • Krb
  • Pivnica
  • Otvorená kuchyňa
  • Podlahové kúrenie
  • Drevené parkety
  • Plynový kotol – samostatné kúrenie
  • Dlažba

Mapa + Zväčšiť v Google Maps

Michal Štuller

+421 907 888 765 alebo